Lakiernia z suszarnią

Dysponujemy lakiernią z odciągiem pyłów i suszarnią. Potrafimy wymalować bardzo duże ilości drewna potrzebne np: na elewacje w rzadko spotykanej jakości na rynku. Dzięki jakości malowania nie raz słyszeliśmy, od architekta, który zaprojektował budynek, że to najlepiej wykonana elewacją jaką widział.

Zabezpieczanie przeciwogniowe

Posiadamy własny system antyogniowy, na który uzyskaliśmy atest. Niestety większość systemów zabezpieczania drewna słabo współpracuje ze środkami przeciwogniowymi. Nasz system antyogniowy jest spójny, z systemem lakierniczym który stosujemy. Stosujemy 4 stopniową impregnację do stopnia całkowitej niepalności.

Projektowanie i wizualizacje

Projektujemy i wykonujemy wizualizacje naszych projektów. Wizualizacje ułatwia dokonanie optymalnego wyboru i daje pewność, że nasz wybór jest właściwy. Chroni przed rozczarowaniem, efektem końcowym, a w efekcie poczuciem źle wydanych pieniędzy, że nie o to trochę nam chodziło.

Doradzamy, konsultujemy

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem podpowiadany jak nie zmarnować pieniędzy i wydać je mądrze. Nasze główne zadanie to powstrzymać inwestora przed pomysłami, które są strzałem w kolano. Następny aspekt konsultacji to sugestie jak to zrobić lepiej lub taniej.

Obsługa dużych projektów

Posiadamy doświadczenie w przejmowanie prac wykonawczych gdy inna firma nie wyrabia się z terminem. Jest to szczególnie ważne dla dużych inwestycji gdzie kary za opóźnienia są ogromne. W takich sytuacjach potrafimy pracować nawet na 3 zmiany aby zdążyć z terminem.

Skład drewna i półfabrykatów

Posiadamy szeroki asortyment drewna i półproduktów. Tarcica rodzima i egzotyczna. Deski elewacyjne i tarasowe, legary i łaty pod konstrukcje. W ofercie posiady też serię donic wykonanych z drewna egzotycznego, które uatrakcyjnią nie jeden taras lub wnętrze.

Dobieranie kolorów, próbek

Nadawanie kolorów dla drewna (transparentne, kryjące, z rysunkiem drewna). Proponowanie fizycznych próbek, by klient wiedział dokładnie w jakim kolorze otrzyma produkt. Dopasowywanie się do już istniejących kolorów na posesji.


Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Szkutnicze i stolarskie

Istniejemy na rynku od 1998r. W przeszłości działaliśmy w przemyśle budowy jachtów morskich. Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i wykańczaniu w drewnie. Rozszerzyliśmy ofertę o prace stolarskie wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Biuro technologiczno-projektowe

Nasza kadra to projektanci z doświadczeniem, absolwenci Politechniki Gdańskiej. Wykonujemy dokumentację wykonawczą na podstawie wizji architektów. Doradzamy optymalne rozwiązania wielu elementów konstrukcji nie tylko z drewna.

Zakład obróbki drewna

Nasz park maszyn umożliwia pełną obróbkę drewna. Używamy elektronarzędzi głównie marki Festool, która naszym zdaniem jest nr 1 w Polsce. To przekłada się na jakość naszych wyborów. Dysponujemy lakiernią z wyciągiem pyłów.

Sprawdzone rozwiązania.

Nasze najmocniejsze strony to doświadczenie i wiedza. Posiadamy szeroką wiedzę w zakresie zabezpieczania drewna przed czynnikami atmosferycznymi, ścieraniem i ogniem, nawet do stopnia całkowitej niepalności.

Jakość, trwałość, smak

Sposób zabezpieczania drewna poddanego ciężkim warunkom morskim, stosujemy przy wykonaniach lądowych. Jakość wykańczania luksusowych jachtów morskich wprowadziliśmy do prac stolarskich lądowych na zewnątrz oraz we wnętrzach. Spełniamy normy europejskie.

Zespół profesjonalistów

Zespół profesjonalistów dla których praca jest pasją. Nasi stolarze to czasem artyści. Nasi projekt menadżerowie posiadają ogromne doświadczanie w zarządzaniu brygadami, właściwym ustaleniu harmonogramów prac oraz rozwiązywaniem napotkanych problemów, by dotrzymać terminu.

Jakość materiałów

Drewno kupujemy od sprawdzonych dostawców z ugruntowaną pozycją na rynku. DLH, Moco, Seca. Sprawdzone systemy mocowań od Spax, Wurth, Sika. Do zabezpieczania drewna stosujemy lakiery przemysłowe od Sigma. Również Gori i Sadolin.


Konstrukcje drewniane

Wykusze

Wykusze generują niesamowity efekt wizualny, który urozmaici bryłę budynku. Doświetlają pomieszczenia ponieważ światło wchodzi z wielu kierunków. Szczególnie polecane do dużych pomieszczeń. Dodatkowo zwiększają powierzchnię. Możliwe kondygnacje zadaszenie dachem lub balkonem.

Altanki, carporty

Podłoże ze kostki brukowej, płyty (jakiej?) lub drewniana. Wykonujemy projekty typowe lub indywidualne. Współpracujemy z firmą, która specjalizuje się w projektowaniu ciekawych, estetycznych i niespotykanych na rynku projektów. Dla uczucia lekkości proponujemy aby dach od spodu malować na jasno.

Zadaszenia, pergole

Zadaszenia wykonujemy z plexi, gontu, blachodachówki, dachówki lub żagla. Zadaszenie może być stałe, otwierane lub z opcja mieszana. Częściowo stałe. częściowo otwierane. ( jeżeli otwierane to na jakiej zasadzie? chyba przesuwnej?

Werandy

Mogą być otwarte lub oszklone, z balustradami i przykryte dachem.

Materiał i obróbka

Z drewna konstrukcyjnego świerkowego, sosnowego, C24, KVH, BSH, inne. Drewno sezonowane, suszone, strugane, szlifowane, impregnowane, olejowane lub lakierowane.

schody

Obkładane

Wylane betonowe schody obkładany z góry elementami z drewna. Stolarze mają zdecydowanie naj mniej pracy przy wykonaniu takich prac a ilość zastosowanego drewna jest najmniejsza. Jest to rozwiązanie bardzo tradycyjne.

Samonośne

Do zalet schodów samonośnych można zaliczyć praktyczność w zastosowaniu do mniejszych pomieszczeń, lekkość wizualna, urozmaicenie wizualne wnętrza, różnorodność pomysłów i konstrukcji daje pole do popisu dla wyobraźni.

Dywanowe

Schody dywanowe są rozwiniętą wersją schodów obkładanych, dodatkowy do elementów drewnianych nakładanych z góry dochodzą elementy drewniane od czoła. Całość wygląda bardziej na bogato.

Składane

Polecamy schody składane na ścianę. Jest to nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, warte zastosowania, gdy potrzebujemy zaoszczędzić miejsca lub gdzie w jednej przestrzeni chcemy mieć dwie ścieżki komunikacyjne. Jedną w poziomie a drugą w pionie.

Materiały

Z rodzimych gatunków używamy dąb, jesion, buk, sosna. Stosujemy też twarde odmiany materiałów tremowanych np: termo-jesion, szczególnie nadają się na zewnątrz. Wykonujemy również schody z gatunków egzotycznych.

Balustrady

Do schodów możemy wykonać również poręcze i balustrady, nie tylko z drewna ale również w połączeniu drewno-stalowym lub szklane. Mimo, że specjalizujemy się w drewnie temat obsługujemy kompleksowo.

renowacje

Renowacje powierzchni

Najczęściej wykonujemy renowacje okien, balkonów, schodów, mebli, elewacji drewnianych. Oceniamy stan drewna i powierzchni zabezpieczających, doradzamy lub wykonujemy pełną renowację wraz z udzieleniem gwarancji.

Serwis

Wykonujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nie chodzi tutaj o renowację gdy drewno już źle wygląda ale o podjęcie czynności, które mają na celu przedłużenie żywotności powłoki tak by nie doszło do konieczności renowacji.

Materiały lakiernicy

Gdzie proponujemy lakierowanie, gdzie olejowanie, gdzie impregnację, gdzie woskowanie?

tarasy

Na gruncie

Wykonujemy tarasy na gruncie. Wcześniej należy przygotować wylewkę betonową. (czy to robimy czy po stronie klienta?) Jak powinna być przygotowana taka wylewka? Na tak przygotowanej powierzchni montujemy konstrukcję i montujemy deski na konstrukcji.

Na balkonach

Taras na balkonie znacznie podnosi komfort użytkowania takiej przestrzeni. Ponieważ nie jest to miejsc gdzie chodzi się w butach, warto rozważyć zastosowanie termo-sosny, ponieważ jest ona miękka ale bardzo odporna na warunku atmosferyczne.

Na konstrukcjach drewnianych

Jeżeli nie mamy wylewki montujemy taras na samonośnej konstrukcji. Belki nośne montujemy na ? ( trylinkach, wkopywanych palach? jak? i na takim nośniku stawiamy konstrukcję nośna. Szczególne przydatne rozwiązanie gdy wyjście na taras jest wysoka względem podłoża.

Materiały

Wykonujemy tarasy z drewna krajowego, termo-drewno i egzotycznego. Deski płaskie lub ryflowane. Mocowanie na wkręty od góry lub w systemie niewidoczne wkręty. Olejowane, barwione, impregnowane natryskowo lub ciśnieniowo. Serwis i wsparcie wiedzą wielu lat doświadczenia.

elewacje

Elewacje Drewniane

Niepowtarzalny walor estetyczny i nową jakość wizualna. Łatwość obróbki drewna pozwala na uzyskanie dowolnego designu. Funkcja dodatkowego docieplenia. Skutecznie zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi.

Polecane gatunki

Najczęściej wykonujemy i polecamy elewacje drewniane z termo-sosny, termo-jesionu, termo-ayous, cedru kanadyjskiego, modrzewia syberyjskiego, świerku skandynawskiego, merantii, okume, sosy.

Wentylowane

Posiadamy również doświadczenie w wykonywaniu elewacji wentylowanych z płyt włókno-cementowych, laminatu HPL, z płyt drewnianych (warstwowych) oraz drewnopodobnych.

Podbitki

Jeżeli nie ma w projekcie elementów elewacji drewnianej warto wykonać chociaż piękną podbitkę drewnianą. Będąc jedynym elementem drewnianym będzie przyciągała wzrok i podniesie walory estetyczne całego budynku.

Kompleksowa obsługa

Wykonujemy projekty wstępne, wycenę, wizualizacje, projekt wykonawczy. Dostawa i montaż u klienta. Projektujemy kuchnie, szafy, komody, garderoby, łóżka, bary. Robimy zabudowę całych mieszkań, sklepów, salonów i hoteli.

Preferowane materiały

Płyty wiórowe laminowane lub oklejane naturalnym drewnem. Płyty mdf lakierowane. Płyty mdf oklejane naturalnym drewnem. Drewno lit klejone, szczotkowane, postarzane, lakierowane lub olejowane. Barwione lub w naturalnym kolorze.

Psychologia przestrzeni

Współpracujemy z biurem projektowym, które specjalizuje się w projektowaniu z uwzględnianiem wiedzy psychologicznej by tworzyć projekty, które lepiej zaspokajają potrzeby, cieszą oko swoją oryginalną formą, są przy tym zoptymalizowane pod kątem kosztów wykonania.

Ogrodzenia

Dowolne wymiary, projekt typowy lub indywidualny. Styl prosty lub ozdobny. W kwestii prześwitu proponujemy z prześwitem, pół prześwitem oraz zakrywające dla większej prywatności. Rozwiązania sztachetowe, boazeryjne, ryflowane i lamelowe. Ogrodzenia na podmurówce lub bez.

Bramy

Bramy wejściowe drewniane ale również garażowe na systemie, który jest przystosowany do obicia deską elewacyjną. Mamy takie wykonania na swoim koncie i brama garażowa obita deską wygląda szlachetnie.

Wizualizacje

Większość projektów domów jest sprzedawana bez projektu ogrodzenia. Dobrze wykonany projekt ogrodzenia, który spełnia swoje funkcje i wizualnie gra z bryłą jest istotny dopełnieniem wizualnym posesji. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie robimy wizualizacje ogrodzenia na tle budynku.

Zrównoważony projekt

Ogrodzenie domu spełnia kilka funkcji. Z jednej strony mamy potrzebę prywatności a z drugiej strony ogrodzenie wyraża nastawienie i szacunek do osób z otoczenia. Podpowiadamy jak umiejętnie zachować balans między tymi dwiema potrzebami, by stworzyć projekt który zaspokaja potrzeby prywatności i tworzy mury, które nie dzielą a łączą.

Boazerie

Stare pokomunistyczne boazerie nie kojarzą się dobrze. To co można zrobić z obecnie dostępnych materiałów na rynku to przepaść. Odpowiednio dobrane i skomponowane elementy drewniane na ścianie czynią wizualne cuda.

Sufity drewniane

Podwieszane sufity drewniane najczęściej są stosowane przy komercyjnych projektach typu, hotele, ośrodki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby w przestrzeni domowej pokusić się o elementy drewniane na suficie i uatrakcyjnić wnętrze.

Drzwi

Zewnętrzne lub wewnętrzne. Drzwi na wymiar, np: skośne na poddaszu. Drzwi otwierane lub przesuwne dla małych wnętrz. Projekt według uznania klienta. Możemy też zaproponować wstawki metalowe, aluminiowe, ze szkła lub tworzywa sztucznego. Również z gatunków egzotycznych.

Przykładowa strona. Strony są inne niż wpisy na blogu, ponieważ nie tylko znajdują się zawsze w jednym miejscu, ale także pojawiają się w menu witryny (w większości motywów). Większość użytkowników zaczyna od strony z informacjami o sobie, która zapozna ich przed odwiedzającymi witrynę. Taka strona może zawierać na przykład taką treść:

Cześć! Za dnia jestem kurierem rowerowym, nocą próbuję swoich sił w aktorstwie, a to jest moja witryna. Mieszkam w Krakowie, mam wspaniałego psa który wabi się Reks i lubię piña coladę (oraz spacery, gdy pada deszcz).

…albo coś takiego:

Firma XYZ Doohickey została założona w 1971 roku i od tamtej pory dostarcza społeczeństwu dobrej jakości gadżety. Znajdująca się w Gotham City XYZ zatrudnia ponad 2000 osób i robi niesamowite rzeczy dla społeczności Gotham.

Jako nowy użytkownik WordPressa, powinieneś przejść do swojego kokpitu aby usunąć tę stronę i stworzyć nowe z własną treścią. Dobrej zabawy!